Lady M. (A.Grabowska)

Lady M. (A.Grabowska)

Każda bajka, która mówi o relacji damsko-męskiej kończy się słowami żyli długo i szczęśliwie. Niestety w prawdziwym życiu często tak nie jest. Książka ze strony www.taniaksiazka.pl – Lady M. Ałbeny Grabowskiej opowiada właśnie o małżeństwie, które każdego dnia coraz bardziej chyli się ku upadkowi. Dwa takie same charaktery nigdy się nie zgadzają, a kiedy takie osoby są małżeństwem z każdym dniem zamiast się wspierać niszczą siebie nawzajem. Zobacz jak to wygląda, gdy coś zaczyna się rozpadać wbrew naszej woli.

Trudne małżeńskie życie

Ałbena Grabowska choć z wykształcenia jest lekarką to obecnie jedna z bardziej znanych autorek literatury kobiecej. Jak sama mówi, nie wyobraża sobie życia bez rodziny i pisania książek. W swoich powieściach porusza ważne kwestie dla kobiet, ale też dla Polski i związanych z jej historią.  “Lady M” opowiada o dwójce małżonków, którzy doprowadzają swój związek do nieuchronnej katastrofy. Wszystko układało się dobrze do chwili, aż dom rodzinny opuściły dzieci głównych bohaterów. Chorobliwie ambitna żona i taki sam mąż, który w dodatku nie dojrzał do bycia głową rodziny już od dłuższego czasu toczą nie tylko między sobą grę pozorów. Rutyna, przyzwyczajenie powoli niszczą małżeństwo Małgorzaty i Krzysztofa. Oddalają się od siebie, są wobec siebie coraz bardziej obojętni. Mimo tego chcą jak najdłużej zachować choć cień kontroli nad życiem, które wspólnie dzielą. Niestety tłumione głęboko w sobie w dodatku przez wiele lat uczucia w końcu znajdują ujście. Niestety doprowadza to do takiej sytuacji, że w powietrzu zaczyna wisieć zapowiedź większej tragedii. Niestety nie wiadomo kto zapłaci najsurowszą karę za popełniony błąd. Małżonkowie zdają sobie sprawę, że nie tak wyobrażali swoją przyszłość.

“Lady M” to zdecydowanie ten rodzaj książki, która fascynuje już od pierwszych stron i zabiera czytelnika w długą podróż po różnych a często mrocznych zakamarkach kobiecej duszy. “Lady M” to kolejna książka Ałbeny Grabowskiej, która jest napisana w taki sposób, że czytelnik nie może się od niej oderwać. Ta książka pokazuje jak wyglądają etapy rozpadu małżeństwa, ale też jest to doskonałe studium męskiej i kobiecej psychiki. Często dzieje się tak, że wyobrażenia o relacjach międzyludzkich różnią się od tych rzeczywistych. Ogromną zaleta tej książki jest to, że Ałbena Grabowska podejmuje w niej wiele tematów ważnych dla każdego z nas bez jakiegokolwiek koloryzowania i przesładzania. Powieść wciąga już od pierwszych stron i zmusza czytelnika do refleksji ,która może być również świetnym powodem do rozpoczęcia długich i ważnych dyskusji.